logo-web-red

Výhody cloudu pre vaše podnikanie

Dostupnosť stabilného a rýchleho internetového pripojenia je podmienkou čoraz častejšieho využívania cloudu, a to nielen na súkromné účely, ale aj v podnikaní. Spoločnosti si tak čoraz viac uvedomujú obmedzenia tradičného prístupu k IT a, naopak, výhody cloudu. Zavedenie cloudu a využívanie cloud computingu je v súčasnosti pre väčšinu spoločností otázkou zachovania konkurencieschopnosti a schopnosti pružne a rýchlo sa prispôsobiť zmenám v technológiách a novým podmienkam na trhu. 

aspecta logo

Cloud pre podnikanie

Ešte pred niekoľkými rokmi prevládal názor, že cloud computing nie je ideálny pre každú firmu. Našťastie sa tento názor odvtedy podarilo prekonať a rozsah využitia cloudu v podnikaní mu dáva vzrušujúci potenciál. Nezáleží na tom, aký veľký je váš podnik alebo v akom segmente pôsobíte. Cloud sa najviac využíva najmä v nasledujúcich kľúčových prípadoch použitia: 

CLOUDOVÉ ÚLOŽISKO

Najrozšírenejšie a najjednoduchšie využitie cloud computingu súvisí s ukladaním údajov. Vaše údaje už nemusia byť uložené na vlastných fyzických serveroch, ktorých zabezpečenie je často náročné a drahé. Môžete využívať verejné cloudové služby tretích strán, akými sú Microsoft Azure, AWS alebo Google Cloud. Títo veľkí hráči na poli cloudových riešení vám prinášajú vysokú úroveň zabezpečenia, škálovateľnosť a sú cenovo výhodné aj pre menšie podniky, ktoré si nemôžu dovoliť spravovať súkromné alebo hybridné cloudové riešenie.

CLOUDOVÉ ZÁLOHOVANIE

Jedným z prvých spôsobov využitia cloudu bolo zálohovanie údajov na fyzických médiách. Dodržiavanie pravidla 3-2-1 (mať 3 kópie údajov na 2 rôznych médiách a 1 mimo pracoviska) je zlatým pravidlom zálohovania údajov v IT, o to viac, ak ide o citlivé podnikové údaje. Cloud je ideálnym "tretím" miestom na zálohovanie, pričom obnovenie záloh z cloudu je rýchle a môže firmám pomôcť vyhnúť sa katastrofickej strate údajov.

SAAS - SOFTVÉR AKO SLUŽBA

Riešenia SaaS sú centrálne umiestnené v cloude a môžete k nim pristupovať kdekoľvek a kedykoľvek. Vďaka svojej mimoriadnej flexibilite, škálovateľnosti a dostupnosti si platformy SaaS získali v posledných rokoch mimoriadnu pozornosť a bez preháňania možno povedať, že nahrádzajú tradičné "out of the box" softvérové riešenia.

cloud computing
aspecta logo

Výhody cloudu

Ako už bolo uvedené, cloud si získal popularitu najmä preto, že prekonal obmedzenia, ktoré so sebou prinášajú tradičné prístupy k IT. Medzi najväčšie výhody, ktoré cloud môže priniesť vášmu podniku, patria: 

– nákladová efektívnosť a škálovateľnosť, 

– pružnosť – uložte toľko alebo tak málo, koľko potrebujete, 

– správa mimo lokality znižuje pracovné zaťaženie zamestnancov, 

– rýchla implementácia, 

– kontinuita podnikania v prípade problémov na mieste…(pandémia). 

Zamestnanci pracujúci na diaľku majú vďaka cloudovému riešeniu prístup ku všetkým potrebným informáciám bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. To je dnes obzvlášť užitočné, keďže len do konca roka 2021 približne 32 % všetkých zamestnancov pracovalo na diaľku. V porovnaní s rokom 2019 (17 %) sa toto číslo takmer zdvojnásobilo. Aj globálne výdavky koncových používateľov na verejné cloudové služby vzrástli v roku 2021 o 23,1 %, keďže CIO uprednostňujú cloudové aplikácie, ako je softvér ako služba (SaaS). 

cloud computing výhody
aspecta logo

Ideálne cloudové riešenie

Existuje! Nech už ste organizácia s akýmkoľvek zameraním či veľkosťou, dokážeme vám ušiť ideálne cloudové riešenie na mieru. Referencie našej spoločnosti hovoria za všetko, a tak ak chcete modernizovať svoje podnikanie a posunúť ho na novú úroveň, neváhajte sa na nás obrátiť a využite výhody cloud computingu ešte dnes. 

Páčil sa vám článok?

Prihláste sa do newslettera
Zdieľajte ho na sociálnych sieťach